[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

باید و نبایدهایی که در زمان خرید کولر گازی باید مد نظر قرار داد

 

خرید کولر گازی

 

کولر گازی یکی از وسایلی است که شاید شبیه سایر وسایل برقی مدت زمان زیادی را مهمان خانه های ما باشد.

درست شبیه تلویزیون های قدیمی که تا قبل از ورود تلویزیون های ال سی دی مهمان ما بودند.

این مهم نیز به همان روال جای خود را به کولرهای آبی داده اند و این روزها با شکلی مدرن تر کولر در فضای داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

از همین رو باید به یک سری نکات در زمان خرید آن توجه داشته باشید که در طی گذر زمان با مشکل جدی روبرو نشوید و نیازهای شما به خوبی تماما مرتفع شود.

روش نصب و بهره وری بهتر از کولرگازی، انتخاب بر اساس مساحت و نیاز اعضای خانواده، محیط اداری یا منزل و انتخابی متفاوت، روش های برای کم تر شدن هزینه های مصرفی و بسیاری موارد دیگر که در مقاله پیش رو به آن ها اشاره ای خواهیم داشت.

با ما همراه باشید چون دیگر زمان استفاده از کولرهای آبی رو به پایان است و نیاز است هم پای با دیگران در دنیای مدرن امروز گام برداشته شود.

 

نصب اصولی کولر گازی و بهره بری مناسب

 

نصب اصولی کولر گازی

 

پنل خروجی هوا باید به سمتی باشد که اعضای خانواده در مجاورت و روبروی آن فضای نشیمن خود را فراهم کرده اند.

طول پرتاب هوای اسپیلت ها بر اساس ظرفیت معمولاً پنج تا ده متر است.

به همین خاطر نباید با این تصور به نصب کولر پرداخته شود که باید یک سالن خنک شود تا شما هم خنک شوید.

از آنجایی که جریان هوای گرم در قسمت بالای سقف صورت می گیرد بهتر است کولرهای گازی با فاصله مناسب از سقف نصب شوند تا جریان هوای خنک ساده تر در منزل دنبال شود.

برخی به دلیل زیبایی بیشتر در منزل عموماً این فاصله را چیزی در حدود ده سانت مد نظر قرار می دهند؛ اما از نصاب خود بخواهید فاصله ای چهل سانتی متری را برای شما لحاظ کند تا نتیجه کار را مشاهده کنید.

کولر گازی را باید با توجه به شرایط آب و هوای محل زندگی خود انتخاب کنید.

کولرهای گازی بر اساس کلاس آب و هوایی معتدل، خنک و گرمسیر در اختیار شما قرار داده می شود.

شما با توجه به ساختمانی که در آن ساکن هستید باید کولر گازی متناسب تهیه کنید.

به عنوان مثال در طبقه های هم کف می توانید از کولر گازی با ۲۰۰ تا ۳۰۰ btu استفاده کنید و در طبقه های آخر ساختمان که آفتاب‌گیر تر است بهتر است از ۳۰۰ تا ۴۰۰ btu استفاده شود تا بازدهی و راندمان بهتر آن را مشاهده کنید.

نصب و راه اندازی کولر گازی باید توسط نصاب متخصص این امر صورت بگیرد تا سیستم آب رسانی و مکانیزم های داخلی آن به درستی تنظیم شود.

کم تر شدن هزینه‌های مصرفی با کولرهای گازی

 

هزینه‌های مصرفی کولر گازی

 

کولرهای گازی هزینه زیادی را به شما تحمیل نمی کنند اگر به درستی آن ها را نصب و در طی گذر زمان به نظافت آن ها بپردازید.

شستشوی ماهانه و تمیز کردن فیلترهای و سطح کویل اسپیلت ها در ایجاد هوای مطبوع تر و خنک تر بسیار مؤثر است.

این امر سبب می شود فرایند و روند کار کولر بهتر از قبل صورت بگیرد و در هزینه های مصرفی با کم کردن درجه کولر صرفه جویی به عمل بیاید.

این کار را شما می توانید با دستمال های مرطوب به انجام برسانید.

نصب سایبان بر روی پنل بیرونی مانع از جذب نور آفتاب می شود که خود به راندمان بهتر آن و کم تر شدن درجه کولر کمک می کند.

پنل ها باید به گونه ای نصب شوند که جریان هوا به خوبی صورت بگیرد و به سرد تر شدن باد خروجی کمک شود.

ترمیم عایق های لوله های رابط را سالی یک بار به انجام برسانید که مانع از خروج هوای خنک به بیرون شود.

در زمان نصب هر سال با شروع فصل گرما از نصاب بخواهید از تمیز بودن فن ها، کویل ها و کندانسور ها مطمئن شود.

فضای اداری و منزل و کولر گازی متناسب

 

فضایمحیط مصرفی و کولر گازی متناسب

 

کولر گازی را اگر برای منزل مد نظر قرار داده اید بهتر است از سقف چیزی در حدود چهل سانتی متر فاصله داشته باشد تا جریان هوای سرد به راحتی به انجام برسد؛ اما اگر در محیط های اداری یا رستوران های و مغازه های با سقف بلند قصد نصب یک کولر گازی را دارید به منظور کمتر شدن هزینه های مصرفی به شما توصیه می کنیم از کف چیزی در حدود دو متر بیشتر فاصله نگیرید و توجه ای به ارتفاعی که در محیط دارید نداشته باشید.

استفاده از کولر گازی در منزل به دلیل گرمای شعله های گاز، لامپ های پر مصرف و بسیاری موارد دیگر متفاوت تر از محیط کار دنبال می شود.

شما باید درزها پنجره ها را به خوبی پوشش دهید و در صورت امکان از پنجره های پی وی سی دو جدار استفاده کنید که مانع از خروج هوای سرد به بیرون شود.

این امر از ورود ذرات گردو خاک به داخل منزل و به دریچه کولر نیز جلوگیری می کند که خود سبب راندمان بهتر آن می شود.

حال اگر برای محیط کار خود قصد خرید کولر گازی یا اسپیلت را دارید بهتر از استفاده از آشپزخانه را به ساعت های پایانی شب مثل ۷ تا ده شب منوط کنید که گرمای ایجاد شده سبب افزایش مصرف برق برای استفاده از کولر گازی نشود.

به شکلی که بیشتر کارهای پخت و پز برای پرسنل بخش اداری در فصل تابستان شب ها به انجام برسد و روز گرمای بیشتر تولید نشود.

خرید کولر گازی از بانه کالا

 

خرید کولر گازی از بانه کالا

 

کولر گازی یکی از گران ترین و در عین حال به صرفه ترین وسیله برقی است که نیاز آن در فصل گرما به شدت در منزل و محیط کار احساس می شود.

به همین خاطر به شما توصیه می کنیم در زمان خرید دقت کنید که علاوه بر هزینه محصول دست واسطه هزینه های گزاف دیگری را به شما تحمیل نکنند.

برای این مهم همه شما خوب می دانید که خرید از مرکز خرید بورس لوازم برقی یکی از ساده ترین راه های است که با حذف واسطه ها یک خرید منصفانه را برای شما رقم می زند؛ اما از آنجایی که سفر به شهر دیگر برای خرید خود نیازمند هزینه های اضافه مثل رفت و آمد و هزینه بار است به شما توصیه می کنیم به صورت مستقیم از بانه کالا خرید کنید.

بانه کالا مرکز اصلی خرید لوازم خانگی مخصوصاً کولرهای گازی است.

متخصصین و همکاران ما به صورت مستقیم محصولات با کیفیت و مرغوب را از بانه تهیه و خریداری می کنند تا شما با هزینه بسیار کمتری آن را درب منزل بدون صرف هزینه های اضافه دریافت کنید.

برای این مهم کافی است به وب سایت بانه کالا که اولین مرکز فروش به صورت اینترنتی است مراجعه کنید و برترین ها را از مدیران این وب سایت درخواست کنید.

شما با ثبت سفارش خود پس از مشاوره گرفتن از مسئولین امر در این راستا می توانید کولر گازی متناسب با فضای داخلی منزل خود را سفارش دهید و آن را درب منزل تحویل بگیرید.

خرید از بانه کالا به صورت مستقیم و با حذف واسطه ها و هزینه های رفت و آمد خود سبب کاهش بسیار چشم گیر در بهای تمام شده این محصول می شود.

امید است راهنمایی های ارائه شده در جهت تابستانی دل‌نشین و هوای مطبوع با استفاده از کولرهای گازی مرغوب شما را یاری رسانده باشد.